Stoły do jadalni, stoły jadalniane | Vivaldi Meble

Stoły do jadalni

Filtry

Filtry

Wymiary zewnętrzne

Wysokość [cm]

cm cm

Szerokość [cm]

cm cm

GlebokoscCM

cm cm

Średnica [cm]

cm cm

Cechy ogólne

Waga

kg kg

Podstawowe

Kolorystyka

Cena

Sprawdź te produkty

Stoły do jadalni są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdej jadalni lub kuchni, pełniąc kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim takie meble zapewniają komfortowe miejsce do spożywania posiłków. Jadalnia to centralne miejsce, gdzie rodzina i goście mogą zasiąść przy wspólnym posiłku, celebrując zarówno ważne wydarzenia jak i codzienne chwile. To serce każdego domu, w którym nie tylko smakujemy pyszne potrawy, ale także dzielimy się swoimi historiami spotykając się w gronie najbliższych nam osób. Po drugie stoły do jadalni niewątpliwie coraz częściej stanowią również swojego rodzaju element dekoracji. Wybór odpowiedniego stołu do jadalni obok krzeseł, ma wyjątkowo istotne znaczenie dla estetyki tego pomieszczenia. Oferujemy różnorodne style, kształty i materiały stołów, które pozwalają dopasować je do niemalże każdego charakteru wystroju wnętrza. Co ciekawe współcześnie wiele osób wykorzystuje stół do jadalni również jako miejsce do pracy zdalnej lub nauki, szczególnie jeśli nie możemy pozwolić sobie na oddzielną przestrzeń dedykowaną funkcjom biurowym. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam korzystanie z naszego stołu również w formie biurka, gdy jest to konieczne. Dlatego wybór odpowiedniego stołu do jadalni powinien być starannie przemyślany, biorąc pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak i estetykę, aby stworzyć przyjemne i praktyczne miejsce do posiłków i spotkań w swoim domu.

O czym warto pamiętać przy wyborze stołu do jadalni?

Wybór odpowiedniego stołu to bardzo ważny etap aranżacji jadalni. Dlaczego? To właśnie on jako centralny punkt każdej jadalni pełni kluczową rolę w wystroju przestrzeni, w której spożywamy posiłki i spędzamy czas z rodziną oraz przyjaciółmi. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy jego wyborze. Po pierwsze wielkość naszej jadalni. Tak naprawdę przed zakupem wyposażenia pierwszą rzeczą, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę, jest dostępna przestrzeń. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie stół będzie pasował do Twojego pomieszczenia, pozostawiając odpowiednią ilość wolnego miejsca na krzesła i swobodne przemieszczanie się wokół stołu. Po drugie ilość miejsc. Zastanów się ile osób zazwyczaj będzie korzystać z Twojej jadalni, a następnie wybierz odpowiedni model stołu z wystarczającą ilością miejsc do swoich codziennych potrzeb. Po trzecie styl. Postaw na model, który wpasuje się w charakter Twojej aranżacji. Może to być między innymi popularny nowoczesny stół o minimalistycznym designie, klasyczny lub rustykalny. Pamiętaj, że styl stołu powinien harmonijnie współgrać z pozostałymi elementami wystroju Twojego pomieszczenia. Dodatkowo koniecznie zwróć uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Ma on znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Oczywiście najpopularniejszym wyborem jest drewno, ale istnieją również stoły wykonane z metalu, szkła, kamienia i innych nowoczesnych materiałów. Upewnij się, że materiał jest łatwy do utrzymania w czystości i odporny na uszkodzenia. Pamiętaj również o tym, że nie każdy materiał z jakiego wykonany będzie stół wpasuje się do wszystkich przestrzeni. Aranżując niewielką jadalnię wystrzegaj się używania ciężkich optycznie elementów o ciemnej kolorystyce. Dzięki temu unikniesz efektu przytłoczenia i zmniejszenia wielkości przestrzeni. Poza estetyką nie zapomnij o funkcjonalności! Zastanów się, czy potrzebujesz klasycznego blatu z nóżkami czy jednak wolisz postawić na funkcjonalny stół rozkładany z możliwością regulacji wielkości blatu. Takie rozwiązanie może być wyjątkowo przydatne, jeśli na co dzień posiadasz niewielką, wolną przestrzeń w swojej jadalni. Pamiętaj, że wybór stołu do jadalni to ważna decyzja, ponieważ będzie to właśnie on będzie centralnym elementem wyposażenia Twojej jadalni. Dlatego warto poświęcić czas na dokładne rozważenie opcji i znalezienie stołu, który najlepiej spełni Twoje potrzeby, dopasowując się do Twoich potrzeb.

Stół okrągły czy prostokątny?

Zakup konkretnego modelu stołu do jadalni to nie lada wyzwanie. Wybór między okrągłym, a prostokątnym blatem zależeć będzie od wielu czynników: takich jak rozmiar pomieszczenia, styl aranżacji, liczba osób, które będą z niego korzystały, a także osobiste preferencje. W kwestii wielkości pomieszczenia warto wspomnieć, że okrągłe stoły zazwyczaj zajmują o wiele mniej miejsca niż klasyczne modele z prostokątnym blatem. Tak więc zdecydowanie polecane są one szczególnie w aranżacji niewielkich jadalni lub w przypadku łączonej kuchni z kącikiem do spożywania posiłków. Z kolei jeśli mamy rozważać ilość dostępnego miejsca, stoły prostokątne niewątpliwie sprzyjają rozmieszczeniu większej liczby osób. Dodatkowo taki wariant stołu  bardzo często wyposażony jest w dodatkową funkcję rozkładanego blatu, dzięki czemu z łatwością pomieścimy dodatkowych gości przy naszym stole. Jeśli jednak nie mamy takiej potrzeby z całą pewnością okrągły stół zdecydowanie nam wystarczy. Ostateczny wybór zależeć będzie jednak od naszych osobistych upodobań.