Łóżka do sypialni, łóżka z pojemnikiem podwójne, łóżka pojedyncze | Vivaldi Meble

Filtry

Filtry

Wymiary zewnętrzne

Wysokość [cm]

cm cm

Szerokość [cm]

cm cm

GlebokoscCM

cm cm

Cechy ogólne

Waga

kg kg

Podstawowe

Kolorystyka

Cena

Sprawdź te produkty

Łóżka

Czy jest jakiś mebel, do którego wracamy z większą przyjemnością niż łóżko? Od długości i jakości snu zależy nasze samopoczucie, wydajność w pracy oraz przede wszystkim zdrowie. Łóżka sypialniane muszą być na tyle duże i wygodne, abyśmy rano budzili się wypoczęci i gotowi do działania.  Łóżka sypialne mają bardzo zróżnicowane formy i rozmiary. Wszystko zależy oczywiście od Twoich indywidualnych preferencji. Osoby bardzo wysokie z pewnością będą oglądały łóżka do sypialni o długości większej niż standardowe 200 cm. Z kolei pary szczególną uwagę zwrócą zwłaszcza na szerokość łóżka.

Łóżka pojedyncze i łóżka dwuosobowe

Jeśli chodzi o łóżka pojedyncze, zwykle mają one pojemnik na pościel pod materacem. Łóżka z pojemnikiem to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż pościel zajmuje objętościowo dużo miejsca i ciężko byłoby trzymać ją na przykład w szafie. Łóżka dwuosobowe w różny sposób rozwiązują kwestię składowania pościeli. Niektóre również wyposażone są w pojemniki na sprężynach ukryte pod materacem. Można jednak spotkać także takie wyposażone w duże szuflady po obu stronach łóżka, które nie wymagają podnoszenia całego materaca, aby schować pościel. Łóżka podwójne co prawda zajmują dużo miejsca, ale często ich pojemniki są tak duże, że można do nich schować nie tylko pościel, ale także różne inne rzeczy, takie jak na przykład odzież sezonową. 

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane pozwalają nam wypocząć nie tylko w ciągu nocy, ale oferują też odświeżającą drzemkę po pracy. Oprócz podstawowej funkcji spania, tapicerowane łóżka służą za element dekoracyjny i estetyczny naszej sypialni. W zależności od stylu pomieszczenia, materiał użyty do wykończenia mebla powinien współgrać z całością wnętrza. Warto również wspomnieć o komforcie użytkowania i możliwości prania. Obecnie istnieje wiele rodzajów materiałów i tkanin, które mogą zostać użyte do wykończenia łóżka, co pozwala nam na dowolną aranżację sypialni.

Łóżka rozkładane

Twoja sypialnia ma ograniczony metraż, a może często przyjmujesz gości? Łóżka rozkładane to najlepsza propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce i czas. Podczas wyboru odpowiedniego mebla zwróć uwagę na jego wymiary i powierzchnię spania, a także sposób wykonania i materiał, z jakiego został stworzony. Pamiętaj, że oprócz funkcjonalności ważny jest przede wszystkim komfort użytkowania. Decydując się na konkretny model łóżka, weź pod uwagę rodzaj i grubość materaca, tak aby cieszyć się spokojnym i zdrowym snem.