Domowe biuro | Vivaldi Meble

Filtry

Filtry

Wymiary zewnętrzne

Wysokość [cm]

cm cm

Szerokość [cm]

cm cm

GlebokoscCM

cm cm

Cechy ogólne

Waga

kg kg

Podstawowe

Kolorystyka

Cena

Sprawdź te produkty

Coraz częściej nasz dom staje się również biurem, ponieważ większość firm decyduje się na pracę zdalną. Taka forma pracy niewątpliwie posiada wiele zalet, ale wymaga od nas również wysokiej samodyscypliny i jasnych reguł. Oprócz organizacji działań musimy zapanować także nad przestrzenią wokół nas. Nie możemy przecież pracować w miejscu, w którym panuje chaos oraz nieporządek, a dokumenty gubią się na każdym kroku.

Skoncentruj się na najważniejszych kwestiach

Zacznijmy od tego, że aranżacja domowego biura powinna być przede wszystkim praktyczna oraz komfortowa. W końcu to miejsce naszej pracy w którym potrzebujemy maksymalnego skupienia. Wszystko powinno mieć więc swoje wyznaczone miejsce. Dlatego warto zainwestować w meble posiadające odpowiednią ilość schowków, szuflad oraz przegródek. Warto zaznaczyć, że odpowiednie wyposażenie nie tylko wpłynie pozytywnie na walory estetyczne aranżacji, ale przede wszystkim ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Aranżując przestrzeń przeznaczoną do pracy niewątpliwie ważną kwestią jest wygoda oraz odpowiedni układ naszego ciała podczas długich godzin spędzonych przed komputerem. Tworząc domowe biuro i wybierając wyposażenie do niego, zwróćmy więc szczególną uwagę na komfort użytkowania i wytrzymałość produktów tak, aby nasza praca nie okazała się uciążliwa.

Aranżacja krok po kroku

Jeśli zależy Ci na stworzeniu jak najbardziej funkcjonalnego miejsca pracy w swoim domu powinieneś dokładnie przemyśleć jego aranżację. Po pierwsze wyznacz odpowiednie miejsce, które będzie pełniło rolę Twojego gabinetu. Pamiętaj, że nawet niewielki kąt może zmienić się w wyjątkowo praktyczną przestrzeń do pracy, wystarczy odrobina kreatywności i wybór odpowiedniego wyposażenia. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest osobny pokój, jednak jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością wolnej przestrzeni śmiało możesz zaaranżować taki gabinet na przykład wypełniając wolne miejsce pod schodami, urządzając ukryte biuro w garderobie lub przemieniając osobistą toaletkę w praktyczne biurko. Po drugie jeśli stoisz przed wyborem mebli do aranżacji swojego biura już na samym wstępie określ konkretny styl jaki będzie przewodził w anturażu Twojego gabinetu. Zdecydowanie najpopularniejszymi klimatami aranżacyjnymi domowego biura są:  nowoczesny styl minimalistyczny, skandynawski, klasyczny, oraz industrialny. Dlaczego? Takie aranżacje zdecydowanie wyróżnia prostota, harmonia oraz praktyczność - czyli to czym powinno charakteryzować się każde odpowiednio zaaranżowane biuro. Jeśli jesteś już zdecydowany na konkretny styl pora na dobór niezbędnego wyposażenia! Zdecydowanie to czego nie może zabraknąć w takim wnętrzu to ergonomiczne biurko, wygodny fotel, wiszące półki oraz praktyczne regały. To absolutny must have wyposażenia funkcjonalnego biura. Kiedy zakup mebli mamy już za sobą kolej na odpowiednie rozmieszczenie wybranego wyposażenia. Plan ulokowania mebli to często pomijany i niedoceniany element aranżacji biura, a to właśnie od tego etapu w dużej mierze zależeć będzie powodzenie całości aranżacji. Zadbaj o komfortową pozycję siedzenia i ustaw swoje biurko tak, aby podczas pracy znajdować się przodem do wejścia gabinetu. A co z układem mebli względem okna? Rozwiewamy wątpliwości! Jeśli jesteś osobą praworęczną zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie biurka tak, aby światło padające z okna znajdowało się po Twojej lewej stronie, analogicznie w przypadku osób leworęcznych - po stronie prawej. Nie zapomnij również o odpowiednim ustawieniu regałów i szafek. Takie meble ze względu na swój gabaryt powinny być jak najbardziej schowane, aby nie zaburzały harmonii aranżacji oraz nie przytłoczyły Twojego wnętrza. Oczywiście samo wyposażenie nie wystarczy, aby Twoje biuro było ergonomiczne. W takim pomieszczeniu nie może również zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Warto zaznaczyć, że źle dobrane światło może znacznie wpłynąć na pogorszenie Twojego wzroku tym samym przyczyniając się do spadku efektywności Twojej pracy. Zadbaj więc o to, aby w Twoim biurze dominował neutralny odcień bieli oświetlenia oraz był zachowany odpowiedni kąt padania naturalnego światła. Gotowe! Już teraz nic nie zaskoczy Cię podczas aranżacji komfortowego biura.

A jeśli szukasz eleganckich i funkcjonalnych mebli zapoznaj się z naszą ofertą mebli biurowych i stwórz praktyczną przestrzeń do pracy w mgnieniu oka!